Magamról
Számomra az egyik legfontosabb érték a szabadság és egymás tisztelete. Nem csak az embereké, hanem minden életé! Természetvédő vagyok, és szenvedélyesen szeretem a zenét, zenék közt is leginkább a dzsesszt. A művészetet az ember spirituális megnyilvánulásának tartom. Útkeresésem a színházon és a filmes szakmán át vezetett, később kétgyermekes családanyaként kicsiknek írtam és szerkesztettem könyveket. A természet és a lovak iránt érzett rajongásom arra ösztönzött, hogy sérült embereknek e nemes állatokkal segítsek megtalálni a lelki békét.
Klinikai szakpszichológusként közel egy évtizeden át daganatos betegek , és hozzátartozóik lelkét gyógyítottam az Országos Onkológiai Intézetben, 2014 óta magánpraxisban dolgozom. Hobbim a munkám, kutatom az álmokat, az emberi lélek természetét, s mint minden ember: a boldogság titkát.

Tanulmányaim
Egyetemek:
- Semmelweis Egyetem: Felnőtt Klinikai és Mentálhigiéniai Szakpszichológus
- Szegedi Tudományegyetem: Pszichológia,
Személyiségpszichológia szakirány - Pécsi Tudományegyetem FEEFI: Művelődésszervező,
Művelődési és Felnőttképzési Menedzser,
Vizuális Kultúra spec. koll.
Módszerspecifikus képzések:
- Integratív Pszichoterápiás Egyesület: Integratív Hipnoterápia
- Magyar Pszichodráma Egyesület: Pszichodráma

A terapeuta esetei – A fattyú
Miként nyernek új jelentést az élet mozzanatai egy halálos betegség árnyékában?
Jenő harminchat év amerikai lét után hazatér Magyarországra, hogy onkológiai kezelést kapjon, és elrendezze elintézetlen ügyeit. A halál kapujában visszatekint az életére: erőszakos fogantatására, egész életét végigkísérő rettegésére, nehogy továbbadja apja lelki örökségét, csak nőkből álló családjára, vallásos neveltetésére, testi betegségeire, majd az amerikai álomra, felső vezetői karrierjére, házasságára. A kötetből egy nem mindennapi sorsot ismerhetünk meg.
„Siratófal… Ez lennék a számára? Most gyászolja el a régi, egészséges önmagát. Figyelem a benyomásaimat, mert a belőlem kiváltott érzelmek modellezik a kliens kapcsolataiban működő erőket. Diagnosztikus jelentősége is lehet annak, hogy milyen hatást gyakorol a környezetére. Azt érzem, hogy erős köteléket próbál kialakítani velem, talán kapaszkodót keres, reményt, ami életben tartja. Mintha polipkarokkal kutatna a külvilágban megragadható stabil pontok után.”
Álom és önismeret
„Nógrádi Csilla könyve kultúrákon, történelmen és pszichológiai irányzatokon átívelve foglalkozik az álmok és az önismeret kapcsolatával. A mozaik építőkövei között találkozhatunk például a szenoi nép álomkultúrájával, az asszír álomfejtéssel, Freud és Jung álomelméletével. Bepillanthatunk az álmokkal kapcsolatos kutatások területére és a terápiás álomelemzésbe, segítséget kapunk a tudatos álmodás gyakorlásához és ahhoz, hogy mindezeket hogyan állíthatjuk saját önismereti munkánk szolgálatába. A mozaik darabkáit a szerző személyisége, elkötelezettsége és terápiás tapasztalatai alakítják teljes képpé; őszinte, bátor és kreatív alkotás a végeredmény. Különösen szívem szerint való, hogy Csilla nem elméletek, irányzatok és technikák iránt elkötelezett, hanem magát az embert és a gyógyítást állítja a középpontba.”

Szerkesztői munkák
- Általános iskolai gyakorlófüzetek: Írás-helyesírás
- Általános iskolai gyakorlófüzetek: Olvasás és Szövegértés,
- Általános iskolai gyakorlófüzetek – ABC Street – Angol nyelv
- Mancsok és tappancsok
- Csodaszép mesék – antológia
- Magyarország száz csodája
Újságírás
- HVG Pszichológia
- Ridikül Magazin
- Rák Volt
- Blikk Nők
- Diéta & Fitness